Jac schreef:- Het doorsnee gehalte van artikelen in de Saambinder van de afgelopen 15 jaar
Voor verbreding moet je vergelijken met het doorsnee gehalte van de artikelen met de afgelopen 15 jaar daarvoor.
Dan zie ik toch zeker een flinke verbreding in artikelen optreden. Enkele voorbeelden: de artikelen reeks van ds. De Heer over evangelische invloeden, de artikelen Oud Goud van ds. Vogelaar, de actuele thema's van ds. Neele, etc.
Jac schreef:- Het feit dat de JBGG nota bene in sommige gemeenten uit bepaalde classes nog steeds "not done" is (zou jij dus ook moeten weten Tiberius)
Klopt, maar vergelijk ook dat eens met 20/30 jaar geleden: toen waren er slechts enkele gemeenten aangesloten bij de JBGG. Dat aantal wordt steeds minder.
Jac schreef:- Het bijvoorbaat weren van de herziene statenvertaling
Dat is niet "bij voorbaat", maar na zorgvuldige studie. Hoe je ook tegenover de HSV staat, je zal het eens moeten zijn dat de uitgangspunten van de vertaling en ook het resultaat niet overkomt met de statenvertaling. Het is hier de plaats niet om over deze vertaling te spreken, maar er zijn toch een flink aantal fouten geconstateerd, zozeer zelfs, dat de stichting HSV zelf ook al gaat reviseren.
Jac schreef:- De ligging van de rector van de theologische opleiding
De rector is niet meer dan een primus inter pares. Je moet de docenten als korps bekijken. Dan zie je dat zowel links, rechts als midden vertegenwoordigd is.
Jac schreef:- De kerkelijke herkomst van studenten/predikanten
Zie het antwoord van Luther.
Jac schreef:- De samensprekingen met de ggin doen mij toch het tegendeel van deze stelling vermoeden.
Het meest logische is om de meer recente scheuring het eerst te repareren. Dat zie je dus gebeuren.
Er komen ook samensprekingen met de HHK; met de CGK is wat lastig (alhoewel die samensprekingen er zijn), omdat die zelf tot op het bot verdeeld zijn.