astroguy schreef:Tiberius schreef:Alle verhalen horend blijf ik nog maar even op XP.
Ik lees net in de Automatisering Gids dat SP3 al in testfase is.
Beplande uitgave van SP3: begin 2008. 3 1/2 jaar na SP2 :!:
Uit de Telegraaf Digitaal van 30 augustus 2007:
Microsoft: SP1 voor Vista in voorjaar 2008
AMSTERDAM - Microsoft heeft eindelijk het zwijgen doorbroken en heeft officieel laten weten dat Service Pack 1 (SP1) voor Windows Vista in het voorjaar van 2008 zal verschijnen.
Al geruime tijd gonsde het van de geruchten dat Microsoft mogelijk het laatste kwartaal van dit jaar al met de update van het behoorlijk onder vuur liggende besturingssysteem zou komen. Deze geruchtenstroom zwol aan toen bekend werd dat Microsoft een begin maakte met het toesturen van een beta van het Service Pack aan een grote groep testers.
Nu maakt Microsoft zelf een einde aan de geruchtenstroom door te verklaren dat SP1 in het eerste kwartaal van 2008 zal worden uitgebracht. Tegelijkertijd zal ook het derde en tevens laatste Service Pack voor Windows XP worden uitgebracht.
Service Pack 1 voor Vista zal een forse download zijn. Ter grootte van zo ongeveer 1GB, gebaseerd op de laatste testversies. Het installeren van de upgrade van het besturingssysteem vereist een vrije ruimte van 7GB op de harde schijf. Een groot deel van die 7GB zal echter na de installatie van de megapatch weer beschikbaar komen voor de gebruiker, laat Microsoft weten.
De belangrijkste vraag voor Microsoft zal zijn of de inhoud van de update en de timing ervan zodanig goed gekozen zijn dat een groot aantal middelgrote en grote bedrijven de stap naar Vista zullen durven maken. De acceptatie van het nieuwe besturingssysteem laat nu nog te wensen over.
Over de update voor Windows XP, het inmiddels behoorlijk lang meelopende besturingssysteem van Microsoft, dat in oktober 2001 voor het eerst op de markt kwam, wilde Microsoft niet veel meer kwijt dan het inderdaad de laatste grote update voor dat besturingssysteem zal zijn.