Dure olie levert Saudi's 163 miljard dollar op

Plaats reactie
Gebruikersavatar
tukkertje
Berichten: 3358
Lid geworden op: 07 mar 2002, 19:26
Locatie: Rijssen
Contacteer:

Dure olie levert Saudi's 163 miljard dollar op

Bericht door tukkertje »

RIYAD - Saudi-Arabië verdient dit jaar aan de export van zijn olie naar schatting 163 miljard dollar (140,4 miljard euro). De afgelopen twintig jaar heeft het land nog nooit zulke hoge olie-inkomsten gekend, aldus de Samba Financial Group, een van de grootste banken van Saudi-Arabië.

De stijging is te danken aan hogere prijzen en meer vraag. Op de termijnmarkt in New York is ruwe olie dit jaar ruim 40 procent duurder geworden.

Ruwe Saudische olie kost 51 dollar per vat (159 liter). In 2004 bedroeg de prijs 35,17 dollar, citeert zondag persbureau Bloomberg de Saudische bank.





Waar slaat dit op. Dit is toch niet normaal meer. Waarom is die olieprijs dan zo duur. Dit zijn belachelijke winsten
Gebruikersavatar
Unionist
Berichten: 5738
Lid geworden op: 22 mei 2004, 16:13

Bericht door Unionist »

Da's de kif, tukkert.
Gebruikersavatar
Kaw
Berichten: 5448
Lid geworden op: 07 jun 2003, 08:42
Contacteer:

Bericht door Kaw »

Dan maar gas rijden zoals ikke. Alleen is de gas ook duurder geworden. Ik heb 3 maanden geleden nog getankt voor 38 cent per liter. Nu ligt het niveau al boven de 49 cent.
Ar-Jan

Bericht door Ar-Jan »

Door de hoge prijzen gaan meer mensen een alternatief zoeken! (gas rijden, OV e.d.) dit moet! want anders zijn we binnen de kortste keren door onze olievoorraden heen! De uiteindelijke reden voor de hoge brandstofprijs is: Om zo zuiniger om te gaan met onze olievoorraden!

grt,

AJ
Plaats reactie