Breuk SGP en CU in Goudse raad :(

Plaats reactie
Gebruikersavatar
refo
Berichten: 24643
Lid geworden op: 29 dec 2001, 11:45

Breuk SGP en CU in Goudse raad :(

Bericht door refo »

GOUDA - Het meningsverschil tussen SGP en ChristenUnie in de gemeenteraad van Gouda zorgt dat de ChristenUnie de komende verkiezingen waarschijnlijk een horizontale lijstverbinding aangaat met het CDA. De lijstverbinding met de SGP is daarmee definitief van de baan.

Dat meldt CU-voorzitter J. P. Versluis. Hij zegt niet uit te sluiten dat er na de verkiezingen namens de CU een vrouw in de Goudse raad terechtkomt. Dat stuit op onoverkomelijke bezwaren bij de SGP, die zegt een vrouwelijke woordvoerder voor beide partijen niet te kunnen accepteren.

SGP-secretaris C. Verdouw bevestigt dit. „We hebben met de CU en onze eigen achterban gesproken. Onze eigen achterban gaf aan dat men het accepteren van een vrouwelijke woordvoerder voor beide partijen niet geloofwaardig vond. De CU gaf daarop aan dat samenwerking dan wel eens heel moeilijk zou kunnen worden. Wij sluiten samenwerking niet uit, maar wij accepteren geen vrouwelijke woordvoerder”, aldus Verdouw.

CU-voorzitter Versluis ziet ook geen mogelijkheid meer voor samenwerking. „Onze achterban wil het vrouwenstandpunt juist hard maken, dus er zit verder geen ruimte meer in. We zouden graag met de SGP in zee gaan, maar als je beiden je punt zo belangrijk vindt dat je niet wilt wijken, hoef je niet verder te praten. Dan ga je verder kijken naar partijen waarmee je enige affiniteit hebt en waarmee je een horizontale lijstverbinding mee aan kunt gaan. Van alle partijen help je dan nog het liefst een CDA’er in de raad, hoewel we met die partij ook best behoorlijk verschillen.”

CDA-fractievoorzitter drs. M. Kasteleijn zegt niet verbaasd te zijn over het conflict tussen SGP en CU. Hij laat verder weten dat zijn bestuur inmiddels het verzoek van de CU in welwillende overweging heeft genomen en met een positief advies heeft doorgestuurd naar de ledenvergadering.
Gebruikersavatar
vlinder
Berichten: 5474
Lid geworden op: 22 nov 2004, 18:19

Bericht door vlinder »

Weer een smet.........

Waarom kunnen zelfs Christenen niet meer samenwerken?
Lekkere reclame zeg!!!!!
Een lepel vol vriendelijkheid helpt de ander om de waarheid te slikken.
Gebruikersavatar
memento
Berichten: 11339
Lid geworden op: 29 dec 2001, 11:42

Bericht door memento »

Ach, het zal weer eens niet. Ik moet zeggen dat ik dit een stomme actie van de CU vind; ze weten dat dit (zeker op dit moment) een heikel punt is binnen de SGP. Anderszinds vind ik dit een overtrokken reactie van de SGP, omdat de CU alleen maar zegt vrouwen niet uit te willen sluiten, iets wat nog helemaal niet wil zeggen dat er strax een vrouw komt als woordvoerder van beide partijen.

Kortom, ze zijn alle2 weer lekker kinderachtig bezig...
Gebruikersavatar
vlinder
Berichten: 5474
Lid geworden op: 22 nov 2004, 18:19

Bericht door vlinder »

Aan de andere kant:

Zoals in het stukje staat:
Hoe geloof waardig kom je als partij over als er een vrouw spreekt namens 2 partijen? Dat is bij de buitenwereld ook niet naar het zin.

Sja.......lastig
Een lepel vol vriendelijkheid helpt de ander om de waarheid te slikken.
Gebruikersavatar
refo
Berichten: 24643
Lid geworden op: 29 dec 2001, 11:45

Bericht door refo »

Een lijstverbinding is toch alleen bedoeld om restzetels te kunnen binnenhalen. Je hoeft vooraf toch niets overeen te komen over samenwerking e.d.

Na de verkiezingen tel je je zegeningen (lees zetels) al of niet veroorzaakt door de lijstverbinding en ider gaat zijns weegs. Als de SGP en de CU een precies eender standpunt hebben over een nieuwe rotonde dan houdt eerst de CU-vrouw haar verhaal en vervolgens de SGP man precies hetzelfde verhaal. Logisch toch?

Lijstverbinding van grote met een kleine partij is vaak voor de grote niet slim. De kleine kan met de restzetel van de combinatie gaan strijken, terwijl vaak de grote partij die zou hebben gekregen zonder de verbinding. Misschien denkt Marco Kastelein dat z'n partij ook ongveer 2 zetels zal overhouden? Maar dat is meer een technisch detail.
Breekijzertje

Bericht door Breekijzertje »

Jelle zal d'r wel achter zittuh..................... :mrgreen:
Gebruikersavatar
refo
Berichten: 24643
Lid geworden op: 29 dec 2001, 11:45

Bericht door refo »

Breekijzertje schreef:Jelle zal d'r wel achter zittuh..................... :mrgreen:
Nog geen steek veranderd....
Gebruikersavatar
Daphne
Berichten: 4577
Lid geworden op: 17 jun 2002, 19:26

Bericht door Daphne »

Ik zie geen probleem
Plaats reactie