Filters op het web?

Gebruikersavatar
parsifal
Berichten: 10232
Lid geworden op: 09 jan 2002, 10:15
Locatie: Zuidhorn

Filters op het web?

Bericht door parsifal »

Hier zit iemand die geen verstand van computers of internet heeft en bovendien een filter op internet op school wil. Is het mogelijk zo'n filter van internet te halen? Ook voor mij?

Eventueel bijkomend probleem, ik moet nogal eens biologische artikelen lezen dus het liefst niet een filter wat alles met het woord sex er in boycot.

Groeten,

Parsifal
zAo

Bericht door zAo »

Het klinkt misschien een beetje raar, maar ik heb hier Norton Personal Firewall
versie 5 en die blokt zowel reklame als porno etc! Heerlijk programma!

Bij bioligische dingen heb ik nog niets gezien dat geblokt werd :D
Madtice
Berichten: 1070
Lid geworden op: 06 sep 2002, 10:24

Bericht door Madtice »

Ik las in een ander topic dat het gebruik van ongefilteerd internet gezien wordt als zondig. Hoe zo dat?
Gebruikersavatar
refo
Berichten: 24694
Lid geworden op: 29 dec 2001, 11:45

Bericht door refo »

Kijk bovenaan je browser bij extra-internetopties-tabblad inhoud.

Daar kun je instellen of je geweld - naakt - sex - taalgebruik wilt weren. Ik heb gehoord dat de bewuste sites zichzelf een classificatie meegeven. Hoe het werkt weet ik niet. Zo worden door jou ongewenste sites vanzelf geblokkeerd en kun je biologiesites toch bekijken.

Overigens kun je dergelijke vragen ook stellen op http://www.helpmij.nl. Dit is ook een forum, maar alleen over computerproblemen.
Madtice
Berichten: 1070
Lid geworden op: 06 sep 2002, 10:24

Bericht door Madtice »

Ik zie niet helemaal hoe dat een antwoord op mijn vraag is, dus ik neem aan dat dat nog gericht was aan parsifal, right?
Adryan

Bericht door Adryan »

Parsifal,

Wil je een filter nemen, dan moet je WEblocker nemen. http://www.weblocker.com. Een gratis programma en eenvoudig in te stellen.

Je moet wel instellen welke soort sites je niet wil hebben. Omdat je zelf op je eigen PC installeer kan je dus altijd alle sites benaderen. Zet je een filter op sex en je wilt naar http://www.biologie.nl, dan kan je aangeven dat die site er wel door mag.

Succes.
Gebruikersavatar
parsifal
Berichten: 10232
Lid geworden op: 09 jan 2002, 10:15
Locatie: Zuidhorn

Bericht door parsifal »

Dank jullie,

Weblocker werkt niet zo goed, niet op netscape in ieder geval.

Madtice,

Je zou mij niet horen zeggen dat 100%open internet zondig is. Maar voor mezelf wil ik een extra bescherming hebben. Mijn vlees is erg zwak, of misschien beter gezegd het blijkt af en toe te sterk. Maar dit verschilt per mens.
"Then he isn't safe?" said Lucy.
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
Madtice
Berichten: 1070
Lid geworden op: 06 sep 2002, 10:24

Bericht door Madtice »

Ik begrijp je punt, Parsifal. Filternet is een goede bescherming, maar het beschermt één specifieke daad. De verleiding blijft altijd bestaan. Je kunt hekken om de Boom met de Kennis van Goed en Kwaad zetten, maar de Boom blijft, en de verleiding ook.

Zonden zijn nooit de daad, maar de begeerte er achter, in combinatie met het verlies van zelf-beheersing.
Adryan

Bericht door Adryan »

Filternet bescherm tegen om, om het zo maar te noemen, ongeoorloofde pagina's op internet. Maar ook al beschermt het daar alleen tegen, dat wil toch niet zeggen dat je dit hoeft na te laten? Want als we de Bijbel lezen, dan weten we dat de mens geneigd is tot alle kwaad. Daarom denk ik dat, omdat de technische mogelijkheden er zijn, het niet goed is ongefilterd internet te hebben.

En tuurlijk is er buiten internet om ook genoeg andere mogelijkheden om zonde te doen en is het niet alleen internet. maar internet is wel een van de mogelijkheden.
bjdendekker

Bericht door bjdendekker »

De functie van Filternet is denk ik vooral om je tegen jezelf te beschermen. Een moment van bezinning. Ben je cht bewust op zoek naar b.v. porno dan zijn er 1001 mogelijkheden om toch met een Filternet-abonnement rotzooi op je scherm te krijgen. Hoe dan?

Ha ha, dat vertel ik niet!
Madtice
Berichten: 1070
Lid geworden op: 06 sep 2002, 10:24

Bericht door Madtice »

Adryan, filternet of rdnet beschermt je hart echt niet hoor. Het is handig voor als je kleine kinderen hebt, en als je je verder toch niet met porno of zo bezighoud en niet per ongeluk toch zoiets onder ogen wilt krijgen. Maar als zelfbescherming is het, zoals de reactie hieronder al aangeeft, een lachertje! Zelfbescherming op zich is al een lachertje! Discipline, eergevoel en een haat voor zonde, dat zijn dingen die helpen.
wpv

Bericht door wpv »

Origineel geplaatst door Madtice
Zelfbescherming op zich is al een lachertje! Discipline, eergevoel en een haat voor zonde, dat zijn dingen die helpen.
Ben ik niet met je eens madtice. Wanneer je zelf de discipline niet op kunt brengen, zul je toch een stukje zelfbescherming in moeten bouwen. En daarbij kan een filter heel goed zijn.

Er staat ook ergens in de bijbel dat de mens geneigd is tot alle kwaad. En Paulus zegt ergens:"Zo ik het goede wil doen, ligt het kwade mij bij.
Adryan

Bericht door Adryan »

Madtice, Ik heb eigenlijk niet zoveel aan de woorden van wpv toe te voegen. Ik ben het daar helemaal mee eens.

Maar jij bidt nooit het aller-volmaakste gebed? Leid ons niet in verzoeking? Moet ik daar meer aan toevoegen? Zou dat ook niet betekenen dat we ons zelf moeten beschermen?

Nogmaals er zijn legio-manieren om er omheen te gaan. Zeker als je een filter lokaal op je PC installeer. Maar stel je hebt een diepe vijver in je tuin. Zet je er dan ook geen hek omheen? Zeker als je kinderen heb. Dat hek is dan ook niet nodig, want ze kunnen er op legio manieren omheen. Het voorbeeld gaat misschien een klein beetje mank, maar ik hoop dat mijn intentie overkomt.
Madtice
Berichten: 1070
Lid geworden op: 06 sep 2002, 10:24

Bericht door Madtice »

Dat hek om die vijver is geen zelf-bescherming. Immers: als jij echt in de vijver wilt springen dan stap je zo over dat hekje heen. Ik had hieronder al wel gezegd dat filterweb wel handig is als je kinderen hebt.

Mijn punt is dat filterweb onzin is als je niet ook de zelfbeheersing, discipline en haat voor de zonde hebt. Anders is het niet meer dan een hekje om een vijver waar jij toch wel in terecht komt als je dat wil.
wpv

Bericht door wpv »

Madtice, je hebt gelijk. Wanneer je er persé heen wilt, kun je best om de filter heenkomen. Maar waar het omgaat is dat je niet "zomaar" naar de verkeerde sites kan gaan. Als je over het hek springt ben je doelbewust bezig om in de vijver te komen. Wanneer je langs de filter heengaat ben je doelbewust bezig om op de verkeerde sites terecht te komen. Waar het om gaat is dat je niet "zomaar met een paar klikken" op de verkeerde sites terecht komt.
Plaats reactie