Marieke schreef:
Juist wel in z'n verband gelezen! De predikant die dit uitlegde is een zeer begaafd theologisch exegeet, dus ik heb wat dat betreft een hogere pet van hem op dan de vaak eenzijdige blik die jij op de Bijbel werpt.
Het gaat niet om hetzelfde zitten aan de tafel, maar wel om de betekenis van het avondmaal. Ook deze mensen meenden dat ze dronken en aten uit Christus, lees de kanttekeningen maar eens goed na en de verklaringen. Toch had de Heere in hen geen welgevallen.
Dit is niet om de genade te versmallen, maar om voorzichtigheid te bieden.
Nee, wij moeten eens afleren om in iemand ander's hart denken te kunnen kijken.
God had geen welgevallen in hen, opmdat hij hun hart doorzag.
Die hoogmoed van ''grote begaafdheid'' moet wat minder worden.
Het woord zegt het al, het is een gave.
Van de Geest.
Jij hoort dus nooit een hoge pet op te hebben van iemand, maar van Degene die door hem Zijn Woord doorgeeft.
En bovendien weten we niet hoe de wind waait, laat staan hoe God met iedereen weer anders werkt.
Verdraagzaamheid en verscheidenheid.
“Wij prediken tot mensen alsof zij zich ervan bewust zijn stervende zondaars te zijn; dat zijn zij niet; zij hebben een goede tijd, en ons spreken over wedergeboren worden ligt op een domein waarvan zij niets weten. De natuurlijke mens wil niet wedergeboren worden”.
- Oswald Chambers -