Helaas is er nog niets verandert.RD 30 jan 2007 schreef:GOUDA - De SGP krijgt ook dit jaar geen subsidie van de Rijksoverheid. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een verzoek van de partij afgewezen.
Auteur: Redactie politiek
Tekst:
SGP-partijvoorzitter Kolijn vindt dat onbegrijpelijk. "In 2005 heeft de rechter besloten dat de overheid ons met ingang van 2006 niet langer mocht subsidiëren omdat we in onze statuten onderscheid maakten tussen mannen en vrouwen. De partij heeft in juni vorig jaar dat onderscheid ongedaan gemaakt. Daarmee voldoen we formeel aan de eisen die door de rechter zijn gesteld. Dit wenst men bij het ministerie blijkbaar niet te zien."
Een woordvoerder van het departement benadrukt dat de partij weliswaar de statuten heeft gewijzigd, maar dat vrouwen nog steeds geen politieke ambten mogen vervullen. "Van een volwaardig lidmaatschap is geen sprake. We voelen ons gebonden aan de uitspraak van de Haagse rechtbank uit 2005", aldus de woordvoerder.
Mogelijk gaat de SGP bij de bestuursrechter in beroep tegen de beslissing van minister Remkes van Binnenlandse Zaken. In het verleden ontving de SGP zo'n 800.000 euro van het Rijk.
Tegen de afwijzing voor de subsidie in 2006 door de rijksoverheid, is de SGP vorig voorjaar in beroep gegaan bij de bestuursrechter. Die stelde de partij eind vorig jaar in het ongelijk, zo deelde Kolijn vanmorgen mee. De partij voerde toen ook aan dat de statuten zijn veranderd en dat subsidiëring in de rede zou liggen. De bestuursrechter achtte zich echter gebonden aan de uitspraak van het Haagse rechtbank.
Tegen de beslissing van de bestuursrechter heeft de SGP beroep aangetekend bij de Raad van State. De verwachting is dat behandeling van het beroep dit najaar zal plaatshebben. In die tijd zal ook het hoger beroep bij het Haagse gerechtshof dienen tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank uit 2005. De uitspraak van het hof zal naar verwachting richtinggevend zijn voor het beroep bij de Raad van State.
Ondanks de subsidiestop heeft de SGP in het afgelopen jaar volwaardig kunnen functioneren. De achterban heeft in het afgelopen jaar bijna 780.000 euro geschonken, zo staat in het laatste nummer van partijblad De Banier.
Populistische partijen als de PvdD en de PvdV vangen bakken met geld en een stabiele partij als de SGP moet het helaas weer zonder doen.