Het liberale christendom van veel protestantse gemeenten zal de bestorming door de islam niet kunnen weerstaan, denk bisschop Hilarion Alfiev, vertegenwoordiger van de Russisch-Orthodoxe Kerk bij de Europese Unie. „Alleen een standvastig, traditioneel christendom dat bereid is voor zijn waarden op te komen, kan weerstand bieden aan de islam.”
Alfiev, die zijn uitspraken doet in een interview in het rooms-katholieke tijdschrift Inside the Vatican, roept op tot een „strategische alliantie” tussen de orthodoxe kerken en de Rooms-Katholieke Kerk tegen het „militante liberalisme, atheïsme en de islam.”
In de strijd om de verdediging van christelijke waarden kunnen orthodoxen en rooms-katholieken, ongeacht de al honderden jaren lang bestaande verschillen, een gezamenlijk front vormen, aldus de orthodoxe bisschop.
De alliantie moet vooral traditionele waarden verdedigen, zoals gezin, gezinsvorming en echtelijke trouw. Liberalen en „alle mogelijke democraten” maken deze waarden systematisch belachelijk en bespottelijk, vindt Alfiev. „In plaats van echtelijke trouw wordt vrije liefde gepropageerd, verbintenissen tussen mensen met hetzelfde geslacht worden gelijkgesteld aan het huwelijk en tegenover het krijgen van kinderen staat bewuste gezinsplanning.”
De orthodoxe kerkleider meent dat er met de meeste protestanten „ernstig verschil van mening” bestaat over deze zaken. Hij verwijst daarbij naar een poging om gezamenlijk met een Scandinavische kerk een document ter verdediging van traditionele waarden op te stellen. Een lutherse bisschop weigerde echter abortus als zondig te zien. Alfiev: „Voor mij staat vast dat in Europa alleen rooms-katholieken en oosters-orthodoxen de traditionele familiewaarden ondersteunen.”
In de Europese Unie leven 222,5 miljoen rooms-katholieken, 55,9 miljoen protestanten, 13,3 miljoen oosters-orthodoxen, 14,6 miljoen moslims en 1,7 miljoen joden; 114 miljoen inwoners van de Europese Unie hangen geen godsdienst aan.
Bron: RK-nieuws
Is het geen tijd voor de orthodoxe protestanten om zich hierbij aan te sluiten? Feitelijk voor álle protestanten!
Orthodox protestantisme: tijd om aansluiting te zoeken!
Vind dit nogal arrogant. Meneer weet ook heus best wel er meer protestanten zijn dan alleen maar de luthersen. Ik vraag me af of de RK wel samen zou willen werken met de protestanten die dezelfde familiewaarden en normen hebben...Alfiev: „Voor mij staat vast dat in Europa alleen rooms-katholieken en oosters-orthodoxen de traditionele familiewaarden ondersteunen.”
Waarschijnlijk heeft de bisschop alleen maar contacten met protestantse kerken met een oecumenische signatuur. In dat geval kan ik me voorstellen dat hij deze opmerkingen heeft gemaakt. Want deze protestantse kerken staan qua leer en opvattingen vaak niet al te stevig in hun schoenen.memento schreef:Vind dit nogal arrogant. Meneer weet ook heus best wel er meer protestanten zijn dan alleen maar de luthersen. Ik vraag me af of de RK wel samen zou willen werken met de protestanten die dezelfde familiewaarden en normen hebben...Alfiev: „Voor mij staat vast dat in Europa alleen rooms-katholieken en oosters-orthodoxen de traditionele familiewaarden ondersteunen.”
Bisschop Alfiev zoekt samenwerking tussen OK en RK. Daarom zegt hij deze dingen ook in een RK-tijdschrift. De protestanten (die voor hem een afscheiding van een afscheidng zijn) veegt hij op één hoop en hij schrijft ze ook direcft maar af. Ik zie even niet hoe we (protestanten) door dit stukje gestimuleerd zouden moeten worden om aansluiting te zoeken. De bisschop gooit die deur juist dicht.