Sneeuw
Re: Sneeuw
De berichten over de oude meneer in de sneeuw en de daarop volgende over ouderenzorg heb ik verplaatst naar een nieuw topic over ouderenzorg.
Re: Sneeuw
In februari 2021 was inderdaad ook kortdurend veel sneeuw. Toen waren er nieuwsberichten over de 'Russische beer die los was'. Dat herinner ik mij nog goed, omdat wij toen vlak voor onze verhuizing zaten, het dak nog open lag en de houten vloeren gelegd moesten worden. Anderhalve week later was het trouwens 17C. Dat was de dag van onze verhuizing.Henk J schreef: ↑Gisteren, 10:412021 hadden we ook veel sneeuw wat toen gecombineerd was met lagere temperaturen dan nu. Maar als ik het me goed herinner hadden we toen 1 dag flink sneeuw en later niet zoveel meer. Nu hebben we op zaterdag, maandag en vandaag al veel sneeuw en komende vrijdag misschien wel weer. Familie van mij die op de strooiwagens rijden zien hun bed niet zo vaak.elbert schreef: ↑Gisteren, 09:43 Dit is zo'n beetje de zwaarste sneeuwval sinds 2010, toen we de hele maand december dit soort situaties hadden.
Vandaag zware sneeuw en ook vrijdag wordt een opvallende weerdag: een combinatie van regen/sneeuw (afhankelijk van waar je woont) en een harde wind.
Daarna op zaterdag weer invallende vorst met op zondag temperaturen van hooguit -5 graden.
Re: Sneeuw
Precies. Ik hoop dat het het waard is geweest voor je.Dodo schreef: ↑Gisteren, 09:24Je hebt in ieder geval doorzettingsvermogen getoond!aggieoudje schreef: ↑06 jan 2026, 23:01Ik ben gelukkig veilig heen en weer gekomen!Arja schreef: ↑06 jan 2026, 12:36Nou ik ben benieuwd hoe het ging. Het is best eng.aggieoudje schreef: ↑06 jan 2026, 12:17 Ik hou echt van de winter en van sneeuw. De afgelopen dagen hoefde ik nergens heen en genoot ik vanaf de bank. En de kerk was zondag lopend goed te doen.
Maar nu ik zo echt op de fiets weg moet voor een belangrijk gesprek waar ik niet onderuit kan zie ik er heel erg tegen op. Ze doen hun best de sneeuwschuivers en de strooiers maar de fietspadden zijn verre van schoon. Jaren geleden hard gevallen met gladheid, had toen een hersenschudding, en sindsdien echt geen held meer met fietsen in de winter![]()
Helaas geen auto en met ov is de plek van de afspraak niet te bereiken en ov is nu ook sowieso chaos. Ga maar ruim op tijd weg en hopelijk valt het mee!
Zweet stond wel op mijn voorhoofd omdat je zo ingespannen fietst. Bij ons in het dorp gingen de fietspaden nog redelijk maar zodra ik de brug over ging was het echt slecht. Ik heb vele jaren over de brug op school gezeten en gewerkt en helaas is het daar qua strooien en ijsvrij maken van de fietspaden nog niet bepaald verbeterd.
Overigens was het een sollicitatiegesprek waarvoor ik de fiets op moest. Of het het waard is geweest ga ik nog zien/horen.![]()
-
aggieoudje
- Berichten: 1025
- Lid geworden op: 10 nov 2015, 21:41
Re: Sneeuw
Me vannacht een paar keer rot geschrokken. Het was zo aan het dooien dat de laag sneeuw die op het dak lag met veel lawaai en geraas naar beneden kwam storten en beneden op de straat of de tuintafel neer klapte. En dat meerdere keren. Het leek wel of het dak instortte. Op een gegeven moment begreep ik dat het de sneeuw was maar eerst schrok ik echt. En toen moest ik vanmorgen zowel voor als achter mijn schoongeveegde straat weer schoonmaken want die lag weer vol 
Bewaar mijn ziel en red mij; laat mij niet beschaamd worden, want tot U heb ik de toevlucht genomen. (Psalm25:20, Belijdenistekst)