Heeft dat met kwetsen te maken? Het maakt toch wel een levensgroot verschil of je (willekeurig voorbeeld) ds. Baan of ds. G. Beens op de kansel hebt? Het gaat niet om de personen, maar om de boodschap.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:03Mij wel in ieder geval.GG links schreef: ↑10 sep 2024, 14:01Sorry, maar ik heb voel geen verbondenheid meer met het kerkverband. En het maakt mij wel degelijk uit wie er op de kansel staat. Ik voel me verbonden met heel veel mensen uit diverse kerkverbanden maar niet specifiek meer met de GG. Ik hoop dat ik niemand kwets.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 13:36 Nee. Maar je bent toch niet alleen lid omdat je het plaatselijk goed hebt?
Als het goed is, is er liefde tot het geheel van het kerkverband en maakt het niet uit wie er op de preekstoel staat en welke dominee of student er voorgaat. Zie Johannes 17.
Ze zijn allemaal ambassadeurs van Christuswege!
Gereformeerde Gemeenten
Re: Gereformeerde Gemeenten
Re: Gereformeerde Gemeenten
Helemaal mee eens ! Ds. Baan preekt in iedergeval een onvoorwaardelijk aanbod. Dat kan ik bij menig GG-predikant niet meer zeggen.Inwoner schreef: ↑10 sep 2024, 14:12Heeft dat met kwetsen te maken? Het maakt toch wel een levensgroot verschil of je (willekeurig voorbeeld) ds. Baan of ds. G. Beens op de kansel hebt? Het gaat niet om de personen, maar om de boodschap.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:03Mij wel in ieder geval.GG links schreef: ↑10 sep 2024, 14:01Sorry, maar ik heb voel geen verbondenheid meer met het kerkverband. En het maakt mij wel degelijk uit wie er op de kansel staat. Ik voel me verbonden met heel veel mensen uit diverse kerkverbanden maar niet specifiek meer met de GG. Ik hoop dat ik niemand kwets.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 13:36 Nee. Maar je bent toch niet alleen lid omdat je het plaatselijk goed hebt?
Als het goed is, is er liefde tot het geheel van het kerkverband en maakt het niet uit wie er op de preekstoel staat en welke dominee of student er voorgaat. Zie Johannes 17.
Ze zijn allemaal ambassadeurs van Christuswege!
Re: Gereformeerde Gemeenten
Dat is ook vrij makkelijk heGerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:03Mij wel in ieder geval.GG links schreef: ↑10 sep 2024, 14:01Sorry, maar ik heb voel geen verbondenheid meer met het kerkverband. En het maakt mij wel degelijk uit wie er op de kansel staat. Ik voel me verbonden met heel veel mensen uit diverse kerkverbanden maar niet specifiek meer met de GG. Ik hoop dat ik niemand kwets.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 13:36 Nee. Maar je bent toch niet alleen lid omdat je het plaatselijk goed hebt?
Als het goed is, is er liefde tot het geheel van het kerkverband en maakt het niet uit wie er op de preekstoel staat en welke dominee of student er voorgaat. Zie Johannes 17.
Ze zijn allemaal ambassadeurs van Christuswege!

Sorry sorry, ik kon het even niet laten. Waarom zou GG links (rechts of whatever) iemand kwetsen als hij dit bovenstaande zegt? Dat is toch zijn/haar mening?
-
- Verbannen
- Berichten: 8382
- Lid geworden op: 14 apr 2021, 23:55
- Locatie: Zeeland
Re: Gereformeerde Gemeenten
Maar als je, zoals ik, onder beide predikanten hebt ervaren dat er onderwijs was en er (h)erkenning was vanwege het Woord wat gebracht werd, hoe kunnen jullie dan spreken over een 'levensgroot' (levensbepalend?) verschil? Vergis ik me dan? Is het dan niet waar gebleken?GG links schreef: ↑10 sep 2024, 14:13Helemaal mee eens !Inwoner schreef: ↑10 sep 2024, 14:12Heeft dat met kwetsen te maken? Het maakt toch wel een levensgroot verschil of je (willekeurig voorbeeld) ds. Baan of ds. G. Beens op de kansel hebt? Het gaat niet om de personen, maar om de boodschap.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:03Mij wel in ieder geval.GG links schreef: ↑10 sep 2024, 14:01
Sorry, maar ik heb voel geen verbondenheid meer met het kerkverband. En het maakt mij wel degelijk uit wie er op de kansel staat. Ik voel me verbonden met heel veel mensen uit diverse kerkverbanden maar niet specifiek meer met de GG. Ik hoop dat ik niemand kwets.
Re: Gereformeerde Gemeenten
Dat is geen levensgroot verschil. Het is wel een verschil. Maar als je het vergelijkt met de Egyptisch-orthodoxe kerk of met de Zuidelijke Baptisten dan zijn die verschillen helemaal niet zo enorm.Inwoner schreef: ↑10 sep 2024, 14:12Heeft dat met kwetsen te maken? Het maakt toch wel een levensgroot verschil of je (willekeurig voorbeeld) ds. Baan of ds. G. Beens op de kansel hebt? Het gaat niet om de personen, maar om de boodschap.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:03Mij wel in ieder geval.GG links schreef: ↑10 sep 2024, 14:01Sorry, maar ik heb voel geen verbondenheid meer met het kerkverband. En het maakt mij wel degelijk uit wie er op de kansel staat. Ik voel me verbonden met heel veel mensen uit diverse kerkverbanden maar niet specifiek meer met de GG. Ik hoop dat ik niemand kwets.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 13:36 Nee. Maar je bent toch niet alleen lid omdat je het plaatselijk goed hebt?
Als het goed is, is er liefde tot het geheel van het kerkverband en maakt het niet uit wie er op de preekstoel staat en welke dominee of student er voorgaat. Zie Johannes 17.
Ze zijn allemaal ambassadeurs van Christuswege!
Re: Gereformeerde Gemeenten
Dat is dan fijn voor jou. Maar ik ervaar dat toch echt anders. Als je het verschil niet meer hoort tussen bijvoorbeeld Al-Chalabi en Vreugdenhil dan luister je echt niet goed.GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:18Maar als je, zoals ik, onder beide predikanten hebt ervaren dat er onderwijs was en er (h)erkenning was vanwege het Woord wat gebracht werd, hoe kunnen jullie dan spreken over een 'levensgroot' (levensbepalend?) verschil? Vergis ik me dan? Is het dan niet waar gebleken?
Re: Gereformeerde Gemeenten
Natuurlijk zijn er wel verschillen. Maar die zijn niet levensgroot. Ds. Vreugdenhil heeft daar zelf nou juist een preek over gehouden naar aanleiding van het Apostelconvent.
Het zou verstandig zijn als ook andere dominees de verschillen niet zouden opblazen.
Het zou verstandig zijn als ook andere dominees de verschillen niet zouden opblazen.
Re: Gereformeerde Gemeenten
Maar waarmee kwetste ik je nou ?
Re: Gereformeerde Gemeenten
Ds. Vreugdenhil heeft een preek gehouden over de doop. Dat is een levensgroot verschil met de uitleg over de doop van ds. Verschuure in de Daniel. Dat zijn geen accentverschillenaar maar hele grote dogmatische verschillen
Ik ben het verder met je eens!
Laatst gewijzigd door GG links op 10 sep 2024, 14:31, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Gereformeerde Gemeenten
Ok. Ik wist niet dat de opvattingen van ds. Verschuure nu ook al tot in de Daniel zijn doorgedrongen. Dat is wel zorgelijk, om maar even on-topic te blijven. Ik snap het ook niet. Het lijkt me verstandiger dat de Daniel zich beperkt tot de officiële lijn van de synode-uitspraken en de gereformeerde belijdenis. Wat ds. Verschuure daarover te melden heeft, is niet hetzelfde.
Maar los daarvan: dat verschil is niet veel groter dan dat tussen Calvijn en Philpot. Dat vind ik niet levensgroot. Maar goed, kennelijk is het dan vooral de vraag: wat is levensgroot.
Maar los daarvan: dat verschil is niet veel groter dan dat tussen Calvijn en Philpot. Dat vind ik niet levensgroot. Maar goed, kennelijk is het dan vooral de vraag: wat is levensgroot.
Laatst gewijzigd door DDD op 10 sep 2024, 14:35, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Gereformeerde Gemeenten
Dat is inderdaad ook een voorbeeld. En de één voelt meer voor de uitleg van ds. Vreugdenhil en de andere voor die van ds. Verschuure. Het gaat me nu niet om hokjesdenken, maar als je zegt dat je binnen de GG geen onderlinge verschillen hebt, maar slechts accentsverschillen, dan vind ik dat wel bijzonder.
Re: Gereformeerde Gemeenten
Ik ook !Inwoner schreef: ↑10 sep 2024, 14:32Dat is inderdaad ook een voorbeeld. En de één voelt meer voor de uitleg van ds. Vreugdenhil en de andere voor die van ds. Verschuure. Het gaat me nu niet om hokjesdenken, maar als je zegt dat je binnen de GG geen onderlinge verschillen hebt, maar slechts accentsverschillen, dan vind ik dat wel bijzonder.
Re: Gereformeerde Gemeenten
Ik ga er verder niet op in, maar ik heb wel eens meegemaakt dat de ene ds binnen de GG waarschuwde voor de andere ds binnen de GG...........GerefGemeente-lid schreef: ↑10 sep 2024, 14:18Maar als je, zoals ik, onder beide predikanten hebt ervaren dat er onderwijs was en er (h)erkenning was vanwege het Woord wat gebracht werd, hoe kunnen jullie dan spreken over een 'levensgroot' (levensbepalend?) verschil? Vergis ik me dan? Is het dan niet waar gebleken?
-
- Verbannen
- Berichten: 8382
- Lid geworden op: 14 apr 2021, 23:55
- Locatie: Zeeland
Re: Gereformeerde Gemeenten
Ik luister dus niet goed, volgens jou. Ik vind het hele grote woorden. Je doet alsof onder een bepaalde prediking geen zegen te verwachten is.
Ik zing graag. Zing je mee?
Ik ben een vriend, ik ben een metgezel
van allen, die Uw naam ootmoedig vrezen,
en leven naar Uw Goddelijk bevel.
O HEER', hoe wordt Uw goedheid ooit volprezen!
Gij doet op aard' aan alle scheps'len wèl!
Och, wierd ik in Uw wetten onderwezen!
Psalm 119: 32 (berijmd)
Re: Gereformeerde Gemeenten
Heb je een link naar die preek over de doop van Ds. Vreugdenhil voor ons? Ik zou hem graag eens naluisteren..
De HEERE is goed, Zijn goedertierenheid is in der eeuwigheid, en Zijn getrouwheid van geslacht tot geslacht..!