Wim Anker schreef:huisman schreef:DDD schreef:Schreeuw om Leven heeft een duidelijke achterban. Net zoals milieuorganisaties, trouwens.
Greenpeace wel, Urgenda niet , en ze procederen zeker niet namens familie huisman.
Tja. Abraham pleitte voor het behoud van Sodom. Maar goed dat niet eerst de achterbancheck werd gedaan.
We zullen zien. Ik vind het een zeer vreemde ontwikkeling. Vragen om recht wordt afhankelijk van het aantal medestanders.
Lees nu eens het wetsartikel waar deze motie over gaat. Ieder individu mag altijd vragen om recht. Daar gaat dit wetsartikel helemaal niet over.
Het gaat over stichtingen of verenigingen. Lees hier het wetsartikel.
https://wetboekplus.nl/burgerlijk-wetbo ... eve-actie/
Het is logisch dat een stichting wel enig belang moet hebben in de zaak die ze aanspannen. De SGP motie vraagt dat er onderzocht wordt hoe de representativiteit getoetst kan en moet worden door de rechter voordat hij de zaak in behandeling neemt.
Dat is alles maar omdat de meesten niet verder lezen dan een headline of een twitterberichtje ontstaat er ophef en verwarring. Zelfs Omtzigt heeft voor deze motie gestemd. Net zoals VVD en CDA.
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.