Voor ziekenhuispersoneel is het wel heel goed om heel voorzichtig te zijn. Zij komen veel in aanraking met mensen die tijdelijk heel kwetsbaar zijn. Als je eenmaal besmet bent geeft wegblijven van andere mensen de beste bescherming voor die andere mensen.Zeeuw schreef:Ziekte of besmetting met een milde variant, waardoor men niet mag komen werken conform de regels?Ambtenaar schreef:Je bent weer uitermate stellig. Het aantal ziekenhuisopnames zou slechts beperkt kunnen stijgen, maar die stijging kan alsnog een probleem zijn als er door ziekte onvoldoende ziekenhuispersoneel beschikbaar is.Valcke schreef: Van die besmettingen is >80% onder gevaccineerden en mensen die covid al gehad hebben. Dat doet niets met de ziekenhuisopnames. Bovendien weten we uit UK en Denemarken dat de ziekenhuisopnames wel stijgen, maar niet alarmerend. Het middel is inmiddels veel en veel erger dan de kwaal. Er is meer dan covid, Een nieuwe korte piek is bovendien ver te verkiezen boven een langdurige spreiding van de besmettingen. Ook de uitgestelde zorg heeft daar concreet baat bij.
Het is gewoon een heel moeilijk probleem nu. Het helpt niet als makkelijke oplossingen worden voorgesteld en we moeten echt van het verleden leren dat de meest-kwetsbaren beschermen heel moeilijk is als het virus eenmaal rondgaat. Geen land is het nog gelukt, en veel landen hebben het geprobeerd.
Op het moment denk ik ook dat er in NL veel bereikt kan worden met adviezen, meer thuiswerkrecht etc. Maar het zou mis kunnen gaan en de situatie opeens zo zorgelijk wordt als in de VS ipv Denemarken.