Pagina 1 van 2

Interkerkelijke bezinningsavond in Ridderkerk (GG, CGK, HHK)

Geplaatst: 28 feb 2006, 16:58
door memento
Aanstaande donderdag is er weer de jaarlijkse bezinningsavond in Ridderkerk. Sprekers zijn:

Ds. van Aalst, Gereformeerde Gemeenten
Ds. ten Klooster, Hersteld Hervormde Kerk
Ds. Visser, Christelijke Gereformeerde Kerk

Locatie: Bethelkerk (GG) te Ridderkerk
Aanvang: 18.45 uur

De avond wordt georganiseerd door de SGP. Dit heeft echter geen invloed op de inhoud van de avond, i.e. het is geen SGP promotie-avond, maar een bezinningsavond waarbij een bijbelgedeelte centraal staat, waaruit elk van de sprekers een aantal versen behandelt.

-------------
Steun dit interkerkelijke iniatief, en kom!

Geplaatst: 28 feb 2006, 22:56
door Toeschouwer
Weet je ook waarom de Hervormden die in de PKN gebleven zijn niet meedoen? Zijn ze niet gevraagd? Of is er een andere rede, ik neem aan dat er ook SGP stemmers in de PKN zijn.

Geplaatst: 01 mar 2006, 09:14
door Unionist
<knip>

Aangepast door Unionist, om dit wolkje als eens mans hand niet weg te blazen.

Geplaatst: 01 mar 2006, 09:39
door FlyingEagle
wat een sneue reacties zeg... reageer hier eens positiever op, als ze het niet doen zegt iedereen dat ze het wel moeten doen en als ze het doen is het weer niet goed.

jammer...

Geplaatst: 01 mar 2006, 09:43
door Unionist
Ho ho, ik heb geschreven dat het een klein oecumenisch feestje was. Dat meen ik echt: ik hoop dat dit soort avonden er meer komen.

Ik zal mijn vorige post verwijderen.

Geplaatst: 01 mar 2006, 10:09
door FlyingEagle
Unionist schreef:Ho ho, ik heb geschreven dat het een klein oecumenisch feestje was. Dat meen ik echt: ik hoop dat dit soort avonden er meer komen.

Ik zal mijn vorige post verwijderen.
ja jij was zeer voorzichtig optimistisch maar ik doelde eigenlijk voornamelijk op de reactie van toeschouwer. Misschien had ik dat duidelijker moeten zeggen.

Geplaatst: 01 mar 2006, 12:17
door memento
Toeschouwer schreef:Weet je ook waarom de Hervormden die in de PKN gebleven zijn niet meedoen? Zijn ze niet gevraagd? Of is er een andere rede, ik neem aan dat er ook SGP stemmers in de PKN zijn.
De sprekers zijn al zolang ik ga deze 3. Ook voor de opsplitsing van de hervormde kerk in PKN en HHK. De bijeenkomst is trouwens ruimer dan alleen HHK, GG en CGK, als ik tenminste kijk naar de bezoekers. Je kerkgenootschap hoeft toch niet vertegenwoordigd te zijn door een spreker, om te komen?

Wees liever blij dat er ruimte is voor een interkerkelijk iniatief. Ik ben er iig blij mee dat we nog zo dicht bij elkaar staan als reformatorische kerken in R'kerk en omtrek. Een navolgingswaardig voorbeeld zou ik zeggen...

Geplaatst: 01 mar 2006, 12:50
door Toeschouwer
Het spijt me voor jullie, maar ik vind dit geen oecumenisch feestje. De SGP is interkerkelijk en dan is het toch normaal dat je gezamenlijk een bezinningsavond houdt. Gezamenlijk bid en dankdagen houden en/of herdenkingen dat zou ik toejuichen. Je kunt dit een zure reactie vinden maar zolang het alleen bij zulk soort aangelegenheden blijft, word ik niet erg enthousiast.

Geplaatst: 01 mar 2006, 13:15
door memento
Gezamenlijk bid en dankdagen houden en/of herdenkingen dat zou ik toejuichen.
Jarenlang is de hervormingsdag op Ridderkerk-Slikkerveer gevierd door de GG/NHK samen. Bij gebrek aan interesse in de viering van hervormingsdag, is dit gestopt. Ook de zondagsschool werd door de GG/NHK samen gerunt.

Gezamelijke bid- en dankdagen wordt een btje moeilijk, zulke grote kerken zijn er niet.

Geplaatst: 01 mar 2006, 18:35
door Unionist
Ho maar daar is wel wat op te vinden: Broeders en zusters uit beide kerken met de achternaam beginnend met de letter A t/m L naar de ene kerk en M t/m Z naar de andere kerk. Twee volle kerken en toch oecumene!

Geplaatst: 27 jun 2006, 19:24
door Herman
Overigens zullen dergelijke avonden vooral vanuit een praktische oogpunt benadert worden, lijkt me.

Hier in Krimpen hadden we ook zo'n avond, met GG (ds. Mulder), PKN GB(ds. Lammers) en OGG (ds. Kort), en met een knipoog; HHK(B. van der Vlies)

En om dat praktische te benadrukken, je zou je afvragen waar de rest van de kerken waren. a. omdat ze er gewoon niet zijn (CGK), b. omdat ze niets met de SGP hebben (GKV/RK/Prot), c. of omdat ze geen predikant hebben (HHK/GGinN).

Geplaatst: 27 jun 2006, 21:39
door Vincent
Toeschouwer schreef:Het spijt me voor jullie, maar ik vind dit geen oecumenisch feestje. De SGP is interkerkelijk en dan is het toch normaal dat je gezamenlijk een bezinningsavond houdt. Gezamenlijk bid en dankdagen houden en/of herdenkingen dat zou ik toejuichen. Je kunt dit een zure reactie vinden maar zolang het alleen bij zulk soort aangelegenheden blijft, word ik niet erg enthousiast.
De SGP is helemaal niet interkerkelijk, althans, dat mág het eigenlijk niet zijn.

De SGP is een politieke organisatie die zich beroept op bijbelse uitgangspunten. Daarmee trekt ze nu eenmaal veel mensen die deze uitgangspunten delen. Deze mensen hebben veelal de behoefte om hun geloof te beleven binnen een bepaalde geloofsgemeenschap. Deze geloofsgemeenschappen domineren voor een groot gedeelte de 'refocultuur'. Praktisch onstaat dan inderdaad de door jou geschetste situatie, helaas moet ik zeggen dat de SGP daar zelf ook veel te ver in gaat (hoezeer ik ook de SGP-uitgangspunten deel en plaatselijk actief ben voor deze club). Voorbeeld: de rol van predikanten binnen de partij. Voorbeeld2: men zoekt naar een kerkelijk evenwichtige samenstelling van besturen.

Persoonlijk lijkt mij het een goede zaak kerk en politiek bedrijven zoveel mogelijk te scheiden. Het scheiden van gelóóf en politiek echter is uiteraard onmogelijk.

Geplaatst: 29 jun 2006, 20:20
door JoDu
Ik zou willen dat er bij ons zo'n initiatief was :lol: :lol: :lol:

Geplaatst: 29 jun 2006, 20:28
door Marnix
zet er een op dan :)

Geplaatst: 29 jun 2006, 21:15
door geledu
...