Situatie Iran
Re: Situatie Iran
wat een paniekzaaijerij.
Alle anderen zijn als een malle aan het produceren om de prijzen laag te houden. De hele wereld economie staat op klappen als de olie zo duur wordt daar gaat zeker Trump, maar ook de anderen alles aan doen om die prijs te drukken
Alle anderen zijn als een malle aan het produceren om de prijzen laag te houden. De hele wereld economie staat op klappen als de olie zo duur wordt daar gaat zeker Trump, maar ook de anderen alles aan doen om die prijs te drukken
Wien heb ik nevens U in den hemel? Nevens U lust mij ook niets op de aarde!
Bezwijkt mijn vlees en mijn hart, zo is God de Rotssteen mijns harten, en mijn Deel in eeuwigheid.
Gib dich zufrieden und sei stille
Bezwijkt mijn vlees en mijn hart, zo is God de Rotssteen mijns harten, en mijn Deel in eeuwigheid.
Gib dich zufrieden und sei stille
Re: Situatie Iran
Je moet vervolgens wel een bevolking hebben die het eens is over welke weg in te slaan als het oude regime weg is. Het regime wegkrijgen in Irak en Libie was ook niet het grootste probleem. Als men achter de zoon van de Sjah gaat staan met grootste deel van de bevolking is er best wel hoop. Iran is inderdaad een land met goed opgeleide bevolking, maar ook met een heel jonge bevolking wat dat voor invloed heeft weet ik niet. De hekel aan de sjah zal bij de jongere bevolking niet diep zitten, maar jaren schoolsysteem met geschiedenislessen over hoe slecht het voor 1978 was zal wel wat meebrengen.huisman schreef: ↑28 feb 2026, 21:18Het vereist een bevolking die het regime weg wil hebben. Iran heeft zo’n bevolking. Verwacht dat het regime binnenkort ineenstort. Iran heeft een hoog opgeleide bevolking. Dit ziet er hoopvol uit.refo schreef: ↑28 feb 2026, 21:10 Drama.
Trump noemt als reden: regimeverandering.
De betrokkenheid van de CIA bij regimeverandering en moordcomplotten was het onderwerp van verschillende grote onderzoeken van het Congres midden jaren zeventig. Venezuela, Irak en Vietnam draaiden allemaal om regimeverandering.
Het gevaar schuilt erin dat Trump het doel heeft geformuleerd: regimeverandering. Net zoals de EU en de NAVO er niet op uit zijn Rusland uit Oekraïne te verdrijven maar een regimeverandering willen. Het probleem is dat wanneer je daadwerkelijk een regering wilt omverwerpen, er geen oorlogsregels meer gelden. Dan gebeuren er nare dingen. Belangrijker nog, regimeverandering is niet mogelijk met alleen luchtaanvallen. Het vereist grondtroepen, zoals in Irak het geval was.
"Then he isn't safe?" said Lucy.
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
Re: Situatie Iran
Die "alle anderen" zijn voor het grootste deel gesitueerd in landen die momenteel aangevallen worden: Saoedi-Arabie, de UAE, Bahrein, Qatar, Koeweit. Als daar de olieproductie grotendeels stil komt te liggen, gaan de olieprijzen geheid fors omhoog. Dat is geen paniekzaaien, dat is een logische conclusie. Hopelijk komt het niet zover, maar de gedachte alleen al is reden voor stijgende olieprijzen.
Laatst gewijzigd door elbert op 02 mar 2026, 09:26, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Situatie Iran
nee, die pompen het op, waarom denk je dat Trump vooraf Venezuela heeft gestabiliseerd en hij Poetin geen strobreed in de weg legt.
Dit gaat minder invloed hebben dan de gasprijs in 2022 had
Dit gaat minder invloed hebben dan de gasprijs in 2022 had
Wien heb ik nevens U in den hemel? Nevens U lust mij ook niets op de aarde!
Bezwijkt mijn vlees en mijn hart, zo is God de Rotssteen mijns harten, en mijn Deel in eeuwigheid.
Gib dich zufrieden und sei stille
Bezwijkt mijn vlees en mijn hart, zo is God de Rotssteen mijns harten, en mijn Deel in eeuwigheid.
Gib dich zufrieden und sei stille
Re: Situatie Iran
Nee, Aramco is een olieraffinaderij. Dat is dus wat anders dan alleen het oppompen en het is ook belangrijker, want aan ongeraffineerde olie hebben we niks.
Het winnen van Venezolaanse olie gaat nog jaren duren, zeker ook omdat het niet de gemakkelijkste oliesoort is om te winnen.Bertiel schreef:waarom denk je dat Trump vooraf Venezuela heeft gestabiliseerd
Ik herinner je eraan dat Oekraine bezig is om Russische olieinstallaties in de as te leggen en bovendien tankers in de Zwarte Zee aanvalt. De Russische olieproductie is het laagste in 5 jaar en dat gaat ook niet verhoogd worden.Bertiel schreef:en hij Poetin geen strobreed in de weg legt.
Dat zou kunnen, maar dat moeten we afwachten. Als de olieprijs omhoog gaat, gaat de gasprijs trouwens ook omhoog.Bertiel schreef:Dit gaat minder invloed hebben dan de gasprijs in 2022 had
Analisten van Goldman Sachs voorspellen dat de aardgasprijzen in Europa meer dan zouden kunnen verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz zelfs maar een maand stil komt te liggen. Tja, en hier in Groningen storten we beton in de gasputten.
Gelukkig is het lente, denk ik dan maar.
Laatst gewijzigd door elbert op 02 mar 2026, 09:58, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Situatie Iran
Dat is Israël zeker wel. Als het regime niet valt blijft voor Israël veel hetzelfde. Voor de burgers van Iran is de val van dit regime cruciaal.Henk J schreef: ↑Gisteren, 09:12 Denk dat Trump en Netanyahu uit zijn op een regering in Iran die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en die minder actief via proxy's (Hamas, Hezbollah, Houthi's) de regio destabiliseert. Nu zal Iran eerst terugslaan maar uiteindelijk schuiven de partijen weer aan de tafel. Iran kan ook niet anders want militair kan het helemaal niet op tegen Amerika en Israël, op steun van andere landen hoeven ze niet te rekenen en Hezbollah en Hamas zijn ernstig verzwakt. Zoals het nu lijkt komt er geen regime change, de ayatollahs lijken te stevig in het zadel te zitten om ze via een luchtoperatie uit te schakelen, dan moeten er grondtroepen komen maar dat zal niet gebeuren denk ik. Denk ook niet dat Trump en Netanyahu op regime change uit zijn.
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Situatie Iran
kleine bijopmerking bij de naam van operatie die Trump en Hegseth gebruikte moest ik hier aan denken.
Dit is epic furry:

(Onze Kerberos met zijn zusje)
Dit is epic furry:

(Onze Kerberos met zijn zusje)
"Then he isn't safe?" said Lucy.
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
Re: Situatie Iran
Dat vinden wij als westerlingen cruciaal. Het is echter de vraag of de bevolking dat ook vindt.huisman schreef: ↑Gisteren, 09:47Dat is Israël zeker wel. Als het regime niet valt blijft voor Israël veel hetzelfde. Voor de burgers van Iran is de val van dit regime cruciaal.Henk J schreef: ↑Gisteren, 09:12 Denk dat Trump en Netanyahu uit zijn op een regering in Iran die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en die minder actief via proxy's (Hamas, Hezbollah, Houthi's) de regio destabiliseert. Nu zal Iran eerst terugslaan maar uiteindelijk schuiven de partijen weer aan de tafel. Iran kan ook niet anders want militair kan het helemaal niet op tegen Amerika en Israël, op steun van andere landen hoeven ze niet te rekenen en Hezbollah en Hamas zijn ernstig verzwakt. Zoals het nu lijkt komt er geen regime change, de ayatollahs lijken te stevig in het zadel te zitten om ze via een luchtoperatie uit te schakelen, dan moeten er grondtroepen komen maar dat zal niet gebeuren denk ik. Denk ook niet dat Trump en Netanyahu op regime change uit zijn.
-
Henk J
- Berichten: 3658
- Lid geworden op: 11 mar 2021, 10:34
- Locatie: henkjrefoforum@gmail.com
Re: Situatie Iran
Een nieuwe regering die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en niet de regio destabiliseert met allerlei proxy's vind Israël prima. Of dat dan ayatollahs zijn zal ze weinig uitmaken. Ze doen ook zaken met allerlei andere islamitische landen.huisman schreef: ↑Gisteren, 09:47Dat is Israël zeker wel. Als het regime niet valt blijft voor Israël veel hetzelfde. Voor de burgers van Iran is de val van dit regime cruciaal.Henk J schreef: ↑Gisteren, 09:12 Denk dat Trump en Netanyahu uit zijn op een regering in Iran die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en die minder actief via proxy's (Hamas, Hezbollah, Houthi's) de regio destabiliseert. Nu zal Iran eerst terugslaan maar uiteindelijk schuiven de partijen weer aan de tafel. Iran kan ook niet anders want militair kan het helemaal niet op tegen Amerika en Israël, op steun van andere landen hoeven ze niet te rekenen en Hezbollah en Hamas zijn ernstig verzwakt. Zoals het nu lijkt komt er geen regime change, de ayatollahs lijken te stevig in het zadel te zitten om ze via een luchtoperatie uit te schakelen, dan moeten er grondtroepen komen maar dat zal niet gebeuren denk ik. Denk ook niet dat Trump en Netanyahu op regime change uit zijn.
Re: Situatie Iran
Ik vermoed dat grote meerderheid van bevolking dat ook wel wil, maar de vraag is of er ook een grote meerderheid achter alternatief komt te staan.merel schreef: ↑Gisteren, 10:24Dat vinden wij als westerlingen cruciaal. Het is echter de vraag of de bevolking dat ook vindt.huisman schreef: ↑Gisteren, 09:47Dat is Israël zeker wel. Als het regime niet valt blijft voor Israël veel hetzelfde. Voor de burgers van Iran is de val van dit regime cruciaal.Henk J schreef: ↑Gisteren, 09:12 Denk dat Trump en Netanyahu uit zijn op een regering in Iran die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en die minder actief via proxy's (Hamas, Hezbollah, Houthi's) de regio destabiliseert. Nu zal Iran eerst terugslaan maar uiteindelijk schuiven de partijen weer aan de tafel. Iran kan ook niet anders want militair kan het helemaal niet op tegen Amerika en Israël, op steun van andere landen hoeven ze niet te rekenen en Hezbollah en Hamas zijn ernstig verzwakt. Zoals het nu lijkt komt er geen regime change, de ayatollahs lijken te stevig in het zadel te zitten om ze via een luchtoperatie uit te schakelen, dan moeten er grondtroepen komen maar dat zal niet gebeuren denk ik. Denk ook niet dat Trump en Netanyahu op regime change uit zijn.
"Then he isn't safe?" said Lucy.
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
Re: Situatie Iran
De inschatting is dat ongeveer 10/15 % achter dit regime staat. Dit vanwege banden met het de overheid/politie/leger. Als je een beetje het nieuws in januari had gevolgd dan weet je dat minimaal 30.000 demonstranten zijn gedood tijdens vreedzame demonstraties.merel schreef: ↑Gisteren, 10:24Dat vinden wij als westerlingen cruciaal. Het is echter de vraag of de bevolking dat ook vindt.huisman schreef: ↑Gisteren, 09:47Dat is Israël zeker wel. Als het regime niet valt blijft voor Israël veel hetzelfde. Voor de burgers van Iran is de val van dit regime cruciaal.Henk J schreef: ↑Gisteren, 09:12 Denk dat Trump en Netanyahu uit zijn op een regering in Iran die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en die minder actief via proxy's (Hamas, Hezbollah, Houthi's) de regio destabiliseert. Nu zal Iran eerst terugslaan maar uiteindelijk schuiven de partijen weer aan de tafel. Iran kan ook niet anders want militair kan het helemaal niet op tegen Amerika en Israël, op steun van andere landen hoeven ze niet te rekenen en Hezbollah en Hamas zijn ernstig verzwakt. Zoals het nu lijkt komt er geen regime change, de ayatollahs lijken te stevig in het zadel te zitten om ze via een luchtoperatie uit te schakelen, dan moeten er grondtroepen komen maar dat zal niet gebeuren denk ik. Denk ook niet dat Trump en Netanyahu op regime change uit zijn.
Dat de bevolking dit regime in overgrote meerderheid weg wil hebben is overduidelijk. Je bent de eerste die dat betwijfeld.
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Situatie Iran
Ik moest erg glimlachen toen ik deze post zag tussen al de treurnis, bedankt daarvoor
Het is vreselijk off topic maar wat voor ras is dit?
Re: Situatie Iran
Dat is onjuist. Ook in interviews zie je wisselende beelden.huisman schreef: ↑Gisteren, 10:52De inschatting is dat ongeveer 10/15 % achter dit regime staat. Dit vanwege banden met het de overheid/politie/leger. Als je een beetje het nieuws in januari had gevolgd dan weet je dat minimaal 30.000 demonstranten zijn gedood tijdens vreedzame demonstraties.merel schreef: ↑Gisteren, 10:24Dat vinden wij als westerlingen cruciaal. Het is echter de vraag of de bevolking dat ook vindt.huisman schreef: ↑Gisteren, 09:47Dat is Israël zeker wel. Als het regime niet valt blijft voor Israël veel hetzelfde. Voor de burgers van Iran is de val van dit regime cruciaal.Henk J schreef: ↑Gisteren, 09:12 Denk dat Trump en Netanyahu uit zijn op een regering in Iran die het kernwapenprogramma in de ijskast zet en die minder actief via proxy's (Hamas, Hezbollah, Houthi's) de regio destabiliseert. Nu zal Iran eerst terugslaan maar uiteindelijk schuiven de partijen weer aan de tafel. Iran kan ook niet anders want militair kan het helemaal niet op tegen Amerika en Israël, op steun van andere landen hoeven ze niet te rekenen en Hezbollah en Hamas zijn ernstig verzwakt. Zoals het nu lijkt komt er geen regime change, de ayatollahs lijken te stevig in het zadel te zitten om ze via een luchtoperatie uit te schakelen, dan moeten er grondtroepen komen maar dat zal niet gebeuren denk ik. Denk ook niet dat Trump en Netanyahu op regime change uit zijn.
Dat de bevolking dit regime in overgrote meerderheid weg wil hebben is overduidelijk. Je bent de eerste die dat betwijfeld.
Re: Situatie Iran
(Grote grijze) Keeshond of Wolfspitz (in duistalige landen).
"Then he isn't safe?" said Lucy.
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
"Safe?" said Mr. Beaver. "Don't you hear what Mrs. Beaver tells you? Who said anything about safe? "Course he isn't safe. But he's good. He's the King, I tell you."
Re: Situatie Iran
Dank! Prachtige beesten.
@merel: ik krijg de indruk dat je er van overtuigd bent dat het overgrote deel van de Iraniers het regime steunt en het helemaal niet weg wil hebben. Is mijn indruk correct, en indien ja, waar baseer jij je overtuiging op?