huisman schreef: ↑08 apr 2025, 14:45
GG links schreef: ↑08 apr 2025, 14:36
huisman schreef: ↑08 apr 2025, 13:53
GG links schreef: ↑08 apr 2025, 13:23
Mijn excuus. Dan zijn we het eens. Ik heb nml. soms het idee dat sexuele zonden een beetje onder het tapijt worden geschoven. Terwijl in de kerk zelf de mensen die voor hun huwelijk met elkaar naar bed zijn geweest die mensen hard worden aangepakt. Dat vind ik zo krom, iemand die zich aan een vrouw vergrijpt wordt vaak de hand boven het hoofd gehouden. De documentaire staat echt niet op zichzelf.
Ik ben zelf ook een man trouwens maar misbruik mag echt niet.
Je laatste zin is iedereen het over eens.
Voor de rest weinig herkenbaars. Juist de laatste decennia is er terecht ontzettend veel aandacht in de kerk voor seksueel misbruik. Trouwens ook jongens zijn regelmatig slachtoffer van misbruik.
Ook stelletjes die 'moeten' trouwen worden niet hard aangepakt. Nooit meegemaakt. Wel een liefdevol pastoraal gesprek. Trouwens wel meegemaakt dat uitkwam dat er in zo'n situatie van dwang (dus misbruik) sprake was. Dat huwelijk is ook niet doorgegaan. Is ruim 30 jaar geleden dus kan dat nu wel vertellen zonder gevaar van herkenning.
Dat ontzettend veel aandacht in de kerk voor sexueel misbruik waag ik te betwijfelen. De kaders zijn duidelijk maar of dat altijd werkt vraag ik mij af. Lees de vragen op refoweb aangaande dit onderwerp.
Stelletjes die moeten trouwen. Ikzelf heb deze term expres niet gebruikt. Daar spreekt naar mijn mening de veroordeling al uit. De meeste van deze stelletjes willen ook graag met elkaar trouwen. Niks moeten. Het is nog niet zo heel lang geleden dat stelletjes voorin de kerk schuldbelijdenis moesten doen en misschien gebeurd dat nog wel. Dat dit bij jouw kerk niet gebeurd is niet maatgevend voor een ieder. Ik heb nog nooit iemand schuldbelijdenis horen doen van andere zonden dan alleen het 7e. Dat spreekt toch voor zichzelf?
Je spreekt jezelf aardig tegen. Er moet terecht meer aandacht komen voor seksueel misbruik maar dan vindt je het vreemd dat schuldbelijdenis vaak (niet altijd) gaat over het 7e gebod.
Heb trouwens ook schuldbelijdenis tegen het 8e en 9e gebod meegemaakt.
Stelletjes die voor hun huwelijk sex gehad hebben vind ik geen misbruik. Dat vind ik echt zeer verschillende grootheden. Dus ik zie niet in waarin ik mijzelf tegenspreek. Bovendien en ik dacht dat MGG dat opmerkte is het verwerpelijk dat een kerkenraad zelf de misbruikzaak behandeld warin zij zelf partij is. Alle gestelde kaders ten spijt.
Het enige wat ik wilde aangeven is dat
het 7e gebod lang alleen leek te gelden voor stelletjes die sex hebben gehad voor hun huwelijk en nauwelijks voor andere zaken. Dat is krom
Maar we dwalen af van het onderwerp waarover het ging. Het feit dat we weten hoe het zou moeten zijn wil nog niet zeggen dat het ook zo gaat.